Sayfa Yükleniyor
SEPETİM

Değerli müşterilerimiz, Koronavirüs ile mücadelede kamu otoriteleri tarafından alınan kararları yakından takip ediyoruz. Ürünlerinizin teslimatı konusunda kargo hizmetleri kesintisiz devam etmektedir. Yoğunluk nedeni ile yaşanacak ufak gecikme ve aksaklıklardan dolayı özür diler, siparişlerinizin teslim sürelerinde herhangi bir önceliklendirme yapılmadığını hatırlatmak isteriz.

Milyonlarca yıldır zeytin ağacı meyvesiyle,dalıyla tüm dünyada barış,sağlık ve iyi niyetin sembolü olagelmiştir.Faydaları asırlardır bilinen bu mucezievi sağlığa olan olumlu etkileriher geçen gün artmaktadır.Kalbi koruyan,kolestrolü dengeliyen,mide rahatsızlıklarına engel olan,cildigüzelleştiren ve sağlık katan,sindirim sistemini düzene sokan zeytin kısacası,vücut iç dengesini sağlar.Kutsal olarak kabul edilen 300-400 yıl yaşayan zeytin ağacı tarihi boyunca Akdeniz bölgesinde,Orta Asya ve Afrika'nın çeşitli bölgelerinde bilinmiş ve tüketilmiştir.Oleaceade familyasından Olea cinsinden olup 30 farklı türü vardır;anayurdu Doğu Akdeniz'dir.680.000 hektar alanda üretilen zeytinin 95 milyon ağacı olduğu bilinmektedir.Toplam tarım alanlarındaki payı ise %2,5'dir.Ülke bazında değerlendirirsek Türkiye dünya zeytin üretiminin %10'unu karşılamaktadır.

1970 yılında faaliyete geçip,Akay markasıyla yola çıkan firmamız;kurulduğu günden bu güne sofralık zeytinde en kaliteli yetiştirme yöresi olarak kabul edilen Gemlik,İznik ve Orhangazi bölgesinden temin ettiği ürenleri,toplamadan elemeye,elemeden olgunlaştırmaya,ambalajlamadan sofralarınıza ulaşıncaya kadar her aşamada,kutsal meyva kabul edilen zeytine yakışır şekilde hareket etmeye özen göstermiştir. AKAY ZEYTİNCİLİK"Zeytini bir marka olarak tüketicilerin sofralarına en kaliteli ve sağlıklı biçimde sunmayı hedeflemiştir."

WEB DESIGN BRAND MEDYA